Pozývame vás na piaty ročník Česko-Slovenskej študentskej vedeckej konferencie v didaktike informatiky.
Česko-Slovenská študentská vedecká konferencia v didaktike informatiky (ďalej ŠVK DI) je príležitosťou pre študentov bakalárskeho, magisterského a doktorandského štúdia prezentovať vlastné vedecké a odborné práce z oblasti vyučovania informatiky. Cieľom prác má byť skvalitnenie vyučovania informatiky, prípadne iných predmetov (v materských, základných a stredných školách) prostredníctvom použitia moderných digitálnych technológií.
Konferencia sa bude konať 2. júna 2017 na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove.
Konferencie sa zúčastnia autori najlepších študentských vedeckých prác zo Slovenskej republiky (SR) a Českej republiky (ČR). Ide o práce zamerané na:
- návrh a overenie metodiky vyučovania informatiky,
- realizáciu výskumu v teórii vyučovania informatiky,
- využívanie digitálnych technológií na školách (materských, základných, stredných, špeciálnych) s cieľom rozvíjať digitálne kompetencie detí a žiakov,
- tvorbu edukačného softvéru.
Práce prihlásené do súťaže budú posudzované odbornou komisiou. Každý súťažiaci svoju prácu predstaví odbornej komisii prostredníctvom PPT prezentácie v časovom rozsahu najviac 15 minút. Najlepšie práce v každej sekcii budú odmenené.
Termíny
10. apríl 2017 Vyhlásenie ŠVK DI
do 10. mája 2017 Registrácia a prihlásenie prác
do 10. mája 2017 Zaslanie prác
1. júna 2017 Príchod prvých účastníkov
2. júna 2017 Konanie ŠVK
Sekcie
S1 Edukačný softvér - tvorba edukačného softvéru
S2 Metodické práce - návrh a overenie metodiky vyučovania informatiky
S3 Výskumné práce - realizácia výskumu v teórii vyučovania informatiky
S4 Digitálne technológie na školách - rozvoj digitálnych kompetencií detí a žiakov mimo predmetu informatika na všetkých typoch škôl (materských, základných, stredných, špeciálnych), prípadne v rámci mimoškolských aktivít
Predchádzajúce ročníky
Bratislava
Ostrava
- ročník http://kik.osu.cz/data/
Ružomberok
- ročník http://itklub.ku.sk/svoc/
Konferencia je súčasťou riešenia grantového projektu KEGA 013PU-4/2015 Aplikácia kooperačných a komunikačných nástrojov v e-learningových kurzoch pre učiteľov primárneho vzdelávania.